המודעות לאופנה, או יותר נכון, לסטייל האישי של כל אחד ואחת מאיתנו, הביא לשינוי מהותי לא רק בדרך שבה אנחנו מתעדכנים בתחום האופנה, עושים קניות ומתלבשים ביומיום, אלא גם במראה ארון הבגדים שלנו.

  

אם אי פעם זכיתם לראות את הארון של סבתא נפתח לרווחה, הייתם מגלים שם הכל: מעילים מקום המדינה ועד היום, שמלות שההגדרה וינטאג' מודרנית מדי עבורן, חולצות טי שנשמרו "ללבוש רק בבית" ומכנסיים שסבתא קיוותה שיעלו עליה ועל סבא, אבל הן נותרו מקופלים בארון שנים ארוכות. היום הרצון להיות בעליה של מלתחה גדולה ועצומה הוא כבר פאסה, יותר ויותר נשים וגברים בוחרים לצמצם את הארון שלהם ולהפוך אותו לשיקוף של ההעדפה האופנתית שלהם כאן ועכשיו.

 

שינויים בהרגלי הצריכה

 

במהלך השנים האחרונות ראינו שינויים ענקיים בדרך שבה אנחנו צורכים אופנה. אנחנו רוכשים פריטים דרך האינטרנט, נהנים ממגוון עצום של גזרות, צבעים, טרנדים ומידות, צופים בקולקציות העונתיות של מעצבי אופנת העל יותר משישה חודשים לפני שהן מגיעות לחנויות ומתעדכנים בלי הפסקה בטרנדים החמים – דרך מגזינים, סרטים, תוכניות טלוויזיה ואתרי אופנה.

 

כתוצאה מכך אנחנו כבר לא קונים בהמונים. אנחנו בוחרים פריטים שמתאימים בדיוק לנו, לסגנון האישי שלנו, לפריטים שכבר נמצאים אצלנו בארון. אם בעבר חיפשנו הרבה במחיר קטן, היום אנחנו מוכנים לשלם מעט יותר כדי לקבל תמורה טובה, פריט איכותי שיחזיק מעמד שנים ארוכות וישמש אותנו בלוקים שונים.

 

אוצרים, לא קונים

 

צרכני האופנה של היום יודעים בדיוק איזה פריט הם רוצים. הם מרכיבים אוסף, אוסף שהופך להיות תעודת הזהות האופנתית שלהם. האינטרנט מספק מידע על פריטי לבוש מיוחדים, שמוצעים על ידי מעצבי אופנה בכל רחבי העולם וניתן להשיג אותם בקלות בלחיצת כפתור. מעצבי אופנה הם לא רק אלו שאפשר לקנות את הפריטים שלהם בחנויות מותגים ובוטיקים של מעצבים אלא גם מעצבים צעירים, מהפכניים ויוצאי דופן, שמציעים את הקולקציות שלהם לכל אדם, בכל העולם.

 

הארון שלנו נראה כמו אוסף שמורכב פריט אחר פריט. חובבי הוינטאג' ילקטו את הפריטים שלהם בחנויות יד שנייה, יבחרו בקפידה, יבצעו שינויים בבגד והתאמה למבנה הגוף שלהם. הם ישלבו את הפריט שבחרו עם פריטים שנקנו בחנות של מותג המוני מוכר לצד ג'ינס שקנו אצל מעצב אופנה ולצד תיק שמצאו בשוק בחו"ל. התוצאה היא ארון בגדים אינדיבידואלי, שיש בו חותם אישי של אותו אוצר – אספן אופנה.

 

הסטייל, האישיות וארון הבגדים

 

האם אתם אספני אופנה?

 

איך הופכים את הארון מאוסף של פריטים רבים מדי לאוסף ממוקד ואינדיבידואלי שכולו משקף את הסטייל שלכם?

 

לפני הכל, מנקים את הארון ומסלקים (ורצוי לתרום כמובן) את הבגדים שלא לבשתם בשנתיים האחרונות. שימרו על הפריטים הקלאסיים, שאתם אוהבים ומשמשים אתכם לבניית לוקים שונים לאורך השנה.

 

לאחר שניקיתם את הארון, תוכלו להתחיל את האוסף שלכם. חישבו על הפריטים שלהם אתם זקוקים, שוטטו באינטרנט, תקראו אתרי אופנה ותלמדו את הטרנדים החמים.

אם אתם חובבי וינטאג', תוכלו להתעדכן במציאות החדשות של חנויות היד השנייה דרך הפייסבוק ולקנות בקליק אחד את הפריט שאתם חולמים עליו.

הכלל הכי חשוב הוא ללא ספק לשמור על הסטייל האישי שלכם ולא להתפשר.