על אף התדמית המחויטת והקרירה שנרכשה בזכות ובעבודה קשה, גבר בריטי ממוצע הוא לא פראייר. ואם כל זה הוא בכדי לקום בבוקר ולהתשתחל בכוח אל תוך זוג מגפי ברך מחניקים… אז אבסולוטלי נוט! המהפכה אומנם עוררה סקנדלים מספר והרבה מאוד הרמות גבה, אבל בסופו של דבר נחלצו רגליהם של הסטודנטים הצעירים מתוך המגפיים המסורבלים. התחליף היה נעליים נמוכות, בעלות שתי "כנפיים" חובקות קרסול שנרכסו באמצעות המצאה גאונית, שרוכים! ראו הנשים כי טוב, ולא מעט בעזרת מעצבות חלוציות דוגמת קוקו שאנל, תבעו לעצמן גם הן חופש בכל הנוגע לטעמן האופנתי.

 

רובנו הבנות התנסינו בהליכה זהירה, שלא לומר צליעה על עקבים. והאמת היא, שהן יפות לנו בעיקר כשאנחנו יושבות. רגל על רגל, בתאורה עמומה שבה לא רואים לנו את הסבל על הפנים. נעלי אוקספורד, או אוקסי'ז בשם החיבה שלהן, לא רק משדרות את אותו סקס אפיל עדין וקלאסי אלא גם נוחות בטירוף ומשדרגות בקלילות מראה יומיומי גברי או נשי. בקיצור אביזר יוניסקס מושלם.

 

אז כמה איך ומתי.

בוקר, צהריים וערב. לעבודה, לארוחת חג, לקפה של אחר הצהריים או לאירוע מנצנץ. האוקסי'ז ניחנו בכישרון נדיר להתאים למגוון סגנונות לבוש ולכן חשוב ללכת על זוג שישרת את טעמכם האישי ויחמיא להופעה שלכם. זאת אומרת שאם מראה הג'ינס והטי שירט הוא החביב עליכם, לכו על זה בגזרת הנעליים ובחרו זוג פחות שמרני. אם אתם חובבים חולצות מכופתרות אבל אוהבים לשחק עם הדפסים פרחוניים וצבעוניים, התאימו זוג שיפתיע בגזרה בשפיץ מחודד במיוחד, למשל, אבל בצבע סולידי (או שניים, כמו חום וכחול או שחור) שלא יהפוך את ההופעה שלכם לליצנית. נעלי אוקספורד ישתלבו יפה גם עם חצאיות ושמלות, כל אחת וטעמה היא כמובן. מראה אחד קלאסי במיוחד יהיה חצאית צמודה וארוכה וטופ רחבה חושפת כתף. במקרה כזה אוקסופורד עם עקב גבוה יותר ישתלבו נהדר ויוסיפו שיק למראה אלגנטי ונקי. מינון ואיזון הם שני חברים טובים שכדאי לקחת איתכם כשהולכים לקניות.

זכרו שהאקלים הארצישראלי נוטה להיות אכזרי למדי במשך רוב ימות השנה, ולכן אם בלוק אירופאי ונונשלנטי חפצה נפשכם, לכו על זה, אבל הקפידו על גרביים נמוכים. גם אתן בנות! 

 

נעלי אוקספורד

 

ותחייכו. גם אם הנעליים שלכם לא משהו, חיוך הוא לנצח האביזר הכי יפה.