מי שלא ביקרו בוודסטוק המיתולוגי כי נולדו ארבעה או חמישה עשורים מאוחר יותר‪, בטח זכו לספוג מעט אווירה של חופש להמונים בפסטיבל ערד, אי שם בתחילת שנות התשעים. ואם גם שם לא הייתם, טוב אז הנה קיבצנו לפניכם מדגם מייצג של מה שהיה מצפה לכם, ובעיקר לכן, בגזרה האופנתית.

 

בוהו שיק, על אף מראה השכבות המגובב לעיתים, תתפלאו, דווקא לא הגיע אלינו מתוהו ובוהו. הוא נולד מתוך התרבות הבוהמיינית, הרי היא אחותה הגדולה והמופלאה של הִיפּית הקטנה. אם ההיפים וההִיפּיות זרקו על עצמם כמה סחבות ויצאו לרקוד בשם המתירנות ברחובות, הבוהמייניות הניחו על עצמן בנונשלנט שכבות מספר, התקשטו בתכשיטים כבדים בניחוח פולקלור שעבר מן העולם ולא שכחו את השיער האסוף ברישול אל תוך סיכה וינטג'ית. אם אי פעם תהיתם מה הוא מראה אקלקטי, אז הנה, מצאתם. הגיבוב הוא אקט מודע והמראה המתקבל הוא מה שנקרא "בלאגן מסודר". חובבות הז'אנר יבחרו במראה מאורך, זאת אומרת שמלות או חצאיות ארוכות בשלל הדפסים ולעיתים קרובות ב"קומות". את המראה החסידי משהו הן ירככו בעזרת חלק עליון חושף כתפיים, בטן או גב, שיכוסו בעדינות באמצעות צעיף רקום או רדיד תחרה בעונות חמות, ומעילי עור מחוייטים בעונות הקרות. סנדלים שטוחים או נעלי אוקספורד מחוספסות יתרמו מאוד לטוטאל לוק. גם נעלי פלטפורמה עם סוליית עץ, למשל, יתאימו למראה שרוצה להיות מטופח אך טבעי. נעליים כאלה לא מתאימות לכולנו, ולכן חשוב לראות אותן כחלק מן המכלול ולבחור באפשרות אחרת אם המראה המתקבל הוא מגושם מדי. הטקסטורות של הבדים השונים כמו גם הדפסים מעניינים הלקוחים הרבה מאוד פעמים מן הטבע, משתלבות למראה אחיד. איך?? אתן שואלות. קסם. יש משהו במראה הבוהו שהוא קצת מכל דבר. קצת ילדותי וקצת שובב, קצת מאולתר וקצת מחופש. גם במקרה הזה, השלם גדול מסכום חלקיו.

 

אז איך עושים את זה? פשוט. כל מה שלא הולך ביחד, דווקא כן הולך! הדפסי פרחים לצד ג'קט צבאי, צעיף מפוספס או מנוקד ושיער שנאסף בצמה מרושלת יהיו התחלה נהדרת. מגפי בוקרים, כן כן, לצד שמלת תחרה וג'קט עור יהיו מראה ערב נפלא. יותר מדי עור חשוף לא ישרת את המטרה ולכן אל תתביישו להוסיף אביזר גס. כן גס! תכשיט של מיכל נגרין למשל, יכול להשתלב באופן מושלם. הרבה מאוד צמידי מתכת דקיקים או לחלופין כמה טבעות כבדות יעשו רק טוב למראה הזה. חשוב לזכור שכל פריט יכול למצוא את מקומו בקונטקסט הנכון.

 

בוהו-שיק

 

לגברים שביניכם מצפה הפתעה. בוהו הוא לא רק יופי, אלא גם אופי! מה זאת אומרת? זאת אומרת שאימוץ של גישה נונשלטית בחיים תזלוג גם אל ארון הבגדים שלכם. קחו את זה בקלות, זה לא כל כך רציני בסופו של דבר. בינתיים ולפני הכל, קשטו את הקולקציה שלכם בג'ינס קרוע קלות שיושב עליכם משוחרר ויפה וג'קט מחויט קלאסי. לאמיצים שביניכם, לכו על צבע מפתיע או טקסטורה מעניינת. סניקרס או לחלופין מגפיים צבאיים (למי שמתגעגע) ישתלבו מצויין. שלבו חולצת טי חלקה בגזרה פשוטה ונקיה עם פרטים מדוייקים כמו תפרים סביב הצווארון או כפתורים באיזור החזה. קרעים באופן כללי מאוד וולקאם אבל במידה. אתם יותר ממוזמנים להתקשט בזקן "אוי לא הסקפתי להתגלח" או בתכשיטים שבקלות תוכלו למצוא בשוק הפשפשים. להשראה מקומית נא ראו ערך "יהודה לוי". עבור השראה שמעבר לים חפשו את ג'וני דפ בגוגל.

 

הסוד הוא כמו תמיד - במינון. אתן לא רוצות להראות כמו תוכי שברח מהג'ונגל והגיע מינוס כמה נוצות אל העיר הגדולה, ואתם גברים יקרים, לא רוצים להיות חיקוי זול לפיראטים מהקאריביים. אבל אתם כן רוצים לאמץ מראה נינוח, זורם, רומנטי עם נגיעות עדינות של רוק קשוח. הרי כפי שנאמר, את הכי יפה כשנוח לך. (וגם אתה!)