המונח "להדק את החגורה" אמנם מתייחס היום בעיקר למצב הכלכלי הרופף של רבים מאיתנו, אבל למעשה חגורה טובה היא אחד האביזרים החשובים ביותר בארון שלנו – גם של הגברים וגם של הנשים. אצל גברים הן יוצרות מראה מחוייט יותר, מאורך ומסתיר את הדברים שחשוב להסתיר בעוד שאצל נשים הן מחטבות, יוצרות מראה מוקפד והופכות לאקססוריז שתורם למראה הכללי.

מותגי האופנה והאקססוריז כבר גילו מזמן את הפוטנציאל הגלום בעיצוב חגורות לגברים ולנשים. היום אפשר להתאים לעצמך חגורה משלך בתחנות "חגורה לפי בקשתך" שנמצאות בקניונים ומרכזי קניות אופנתיים – אפשרות שהיא נוחה מאד עבור מי שנעזר או נעזרת בחגורות באופן קבוע ליצור את המראה היומיומי או מראה ערב מושלם.

 

סוגי חגורות

 

היום אפשר למצוא סוגי חגורות שונים שנבדלים זה מזה בחומר ממנו עשויות החגורות אך גם ובעיקר בעובי ובמראה האבזם.

חגורת מותן היא לרוב חגורה שיושבת נמוך על הבטן ולכן מתאימה בעיקר לנשים. אלו חגורות שתפקידן הוא בעיקר אסתטי והן מהוות אקססוריז לשמלה, לטוניקה או לגופייה וחולצה. הן משתלבות בצורה טובה עם חולצה ארוכה מעל טייץ, שמלה בגזרה מלבנית או עם ג'ינס נמוך.

חגורה עבה היא חגורה בסגנון שנות החמישים. אלו חגורות הדוקות שבדרך כלל בנויות מפס אחד רחב יחסית שיושב מעל הכתפיים ומגיע לעיתים גם עד מתחת לחזה. חגורות אלו הן חגורות נשיות שמתאימות במיוחד מעל שמלה בגזרת A, טוניקה צמודה לגוף או גופיה ארוכה.

חגורות רגילות הן אלו שבדרך כלל משמשות נשים וגברים להידוק המכנסיים וליצירת מראה חטוב ומוקפד יותר. אצל גברים חגורות אלו משתנות בעוביין בהתאם לתיפור החגורה על המכנסיים והסגנון שלהן מבדיל זו מזו על ידי אבזם מיוחד. הן עשויות בדרך כלל מעור קשיח מאד.

 

בין נשים וחגורות

 

עבור נשים חגורה טובה היא אביזר חשוב. היא יכולה לשדרג בקלות כל מראה ולהפוך אותו ממראה מרושל למראה מוקפד ואטרקטיבי. נשים נהנות היום ממגוון אינסופי של חגורות, ביניהן חגורות דקות שמסייעות לשפר את מראה השמלה, חגורות אלו ניתן ללבוש מעל לשמלה ללא תיפור באיזור המותניים וליצור מראה הדוק יותר.

בנוסף, נשים נהנות מהאפשרויות העיצוביות הרבות של עולם החגורות. הן יכולות לרכוש חגורות עור בסיסיות או לבחור מתוך מגוון חגורות צבעוניות מכל הסוגים והצבעים. בשורת חגורות 2013 היא חגורות בד בצבעי ניאון וצבעים חזקים נוספים, חגורות עור וקש קלועות בכל מיני צבעים, חגורות עשויות חבל שמתכתבות עם הטרנד הימי וחגורות עשויות גומי או פלסטיק למראה יומיומי, במחירים נוחים במיוחד.

 

מדריך האקססוריז: חגורות

 

כל גבר והחגורה שלו

אצל גברים חגורות הן ללא ספק אביזר מחטב שיוצר תדמית נכונה. אנשי עסקים שלא משתמשים למשל בחגורה טובה מגלים שהם מגיעים למשרד עם מכנסיים מרושלים ומשדרים מראה לא מקצועי. שימוש בחגורה יוצר מראה מהודק ושמור. חגורה לגבר אפשר לקנות בכל חנות שמוכרת חליפות או בגדי גברים. בין הסוגים הבולטים של חגורות לגברים אפשר למצוא חגורות עור ופלסטיק, חגורות עם אבזם גדול ובולט שמתאימות בעיקר עם ג'ינס ויוצרות מראה של "קאובוי עירוני" וחגורות דקות עם אבזם קטן שמשתלבות בצורה טובה דווקא עם מכנס מחויט וחולצה מכופתרת- מראה מודרני וטרנדי.