האגדה מספרת שאריג הקטיפה הראשון נארג בקשמיר של המאה הארבע עשרה כדי לתפור ממנו את שמלת הכלולות של המלכה המיועדת. הוא נארג משישה סוגים שונים של חוטי משי שנשזרו זה בזה בידיהן הקטנות והמיומנות של תופרות חצר המלוכה. נול מיוחד נבנה מעץ דובדבן בעל ריח מתקתק, כדי שחוטי המשי יספגו את הארומה ויעטפו את המלכה כמו שרכים ועלעלים העוטפים את גזע העץ. כך, האמינו בממלכת קשמיר העתיקה, תהיה מלכתם פוריה ונדיבה כמו העץ עצמו.

 

סיפורי אלף לילה ולילה או לא, משהו מן הקסם והמסתורין דבק בבד הקטיפה. עם שם מלטף ונוכחות שנויה במחלוקת אבל מגע רך וכובש, החורף הזה שוב מתמקמת הקטיפה בקדמת הבמה. בנים, בנות, שימו בצד את הזכרונות הכואבים של הדודה העתיקה מצד אמא של אבא, מפזזת בשמלת קטיפה כואבת בעיניים בבת מצווה אי שם בשלהי שנות השמונים, וצאו לצוד לכם פריט חובה : ז'קט קטיפה מחוייט.

 

לקטיפה יש קטע שקשה לפספס. הטקסטורה והברק יכולים לשדר משהו שנע על הציר שבין מראה קוקטי למראה מחופש, ולכן, אלא אם כן בא לכם על מראה ליצני, שלבו את פריט הקטיפה שלכם במחשבה תחילה. החיבה שלנו לז'קט הקטיפה מגיעה בעיקר מדוכני עבר בשוק הפשפשים, כשעוד היינו תיכוניסטים שהפריט הכי יקר שברשותם היה שק שינה למחנה קיץ בצופים. הגזרה המדוייקת של הז'קט אספה אותנו לתוכה ורכסה עלינו כפתור או שניים. לפעמים הצטרפו טלאים אליפטיים לאיזור המרפק ותחכמו את המראה שלנו אפילו קצת יותר. וכך ברגע אחד הפכנו מחבורת צופיפניקים פרועי שיער למבוגרים קטנים ואלגנטיים.ה ש ת ד ר ג נ ו.

כן, יש אלמנט מבגר בקטיפה, אבל עם בגרות מגיעים גם הנסיון, החוכמה והסודות הכי מתוקים של החיים. הפופולריים ביותר היו ונשארו הז'קטים השחורים, הכחולים הכהים, האדומים העמוקים והחרדליים. היינו מתים למצוא אחד בגוון ירוק בקבוק עם הדפס פרחים דהויים אבל עד שזה יקרה, הנה כמה מחשבות על איך לעשות את זה:

כל הטריק באופנה הוא לייצר מראה לא מתאמץ, אז לכו על שילובים שמרגישים לכם נוחים, זאת אומרת כאלה שהייתם עושים בכל יום אחר. ואז שלפו את הקטיפה שלכם מהארון! קטיפה תחיה בשלום ואהבה עם צבעים אחרים משלה, אפילו כאלה שלא הייתם חושבים לשלב, ועם טקסטורות שלא יתחרו בשלה. למשל כאלה חלקות ונקיות או אפילו תחרה, יתקבלו מושלם עם ז'קט קטיפה.

 

ז'קט קטיפה מחויט

 

למראה יומיומי מאוד אך מגניב, שלבו טי שרט עם הדפס מעניין, מכנסיים משובצים או מפוספסים ותכשיט, גם כזה בעל נוכחות, שאתם אוהבים במיוחד. מראה כזה יתקבל מעולה גם בשילוב חצאית או שמלה ארוכה.  

אם בא לכם על מראה נקי ומסודר, לכו על ג'ינס או מכנס מחוייט (חפים מקשקושים ותוספות מצועצעות כמו נצנצים או רוכסנים) שיושב עליכם טוב, הכי טוב שיש לכם בארון, יחד עם חולצה מכופתרת לבנה. ז'קט קטיפה כדי לעטוף את המראה הזה יביא איתו את מעט הספארק ויהפוך את ההופעה שלכם מבנאלית ושגרתית למעניינת.

 

שנה אזרחית רכה ומלטפת לכולם!